"Etiuda II"
dawniej "Sonata" 2001 - 2017 ( 06 )
Zespół Tańca Artystycznego "Sonata"
Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie Jeziornie
Kierownik i choreograf: Lidia Leszczyńska
Kontakt Lidia Leszczyńska
Telefon/Fax : +48(22) 754-68-28
Komórkowy : 505-116-859, 531-782-892
E-mail: biuro@etiuda.waw.pl


"Sonata" powstał w 2001 roku z inicjatywy pani Danuty Ciołkiewicz ówczesnego dyrektora Konstancińskiego Domu Kultury a założycielką i prowadzącą jest pani Lidia Leszczyńska. Zespół "Sonata" był zespołem miasta i gminy Konstancin-Jeziorna. Ma on na swym koncie liczne występy między innymi wielokrotny udział w koncertach integracyjnych na Placu Zamkowym w Warszawie, organizowanych przez p. Lidię Leszczyńską ( założycielkę, choreografa i managera "Sonaty" ) we współpracy z burmistrzem i Wydziałem Kultury i Sportu Dzielnicy Śródmieście. Sonata od lat przyjeżdża z koncertem dla dzieci do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz do Ośrodka Rehabilitacyjnego "Stocer" w Chylicach. W minionych latach "Sonata występowała:
 1.  na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku.
 2. na festiwalu polonijnym w Słupsku.
 3. w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Łęgowie.
 4. na odkrytych estradach w Ustce.
 5. na festiwalu Siedmiu Kultur w Nowym Targu.
 6. w Niegowie dla dzieci niepełnosprawnych.
 7. na warszawskich festynach ( między innymi na Polu Mokotowskim - na rzecz porzuconych zwierząt dla fundacji Ewy Złotowskiej i Marka  Frąckowiaka ).
 8. w amfiteatrze w Rabce.
 9. w sanatoriach dla dzieci w Rabce.
 10. w Warszawie na Koncertach Integracyjnych ( w Natolińskim Ośrodku Kultury i nie tylko ).
 11. na Euro 2012.
 12. na scenie w Kołobrzegu.
 13. na Międzynarodowych Targach w Zakopanem.
i w innych miejscach.
Obecność "Sonaty" podobnie jak współpracującego Zespołu Tańca Artystycznego "Etiuda" była zawsze odnotowywana na stronach internetowych zaprzyjaźnionych miast i w lokalnych dziennikach. Zawsze też "Sonata" była do dyspozycji jej macierzystego miasta - Konstancina-Jeziorny ( wszystkie majówki, Dni Konstancina, festyny, uroczystości rocznicowe np Bieg Papieski ). Na wiosnę 2011 r. - wraz z "Etiudą" i "Przepióreczką" - "Sonata" tańczyła w Teatrze na Wyspie w Łazienkach Królewskich oraz w Domu Pomocy Społecznej w Zalesiu. Najstarsze tancerki "Sonaty" ( gr . I ) opracowały na potrzeby pokazu integracyjnego z młodzieżą upośledzoną umysłowo inscenizację taneczno-ruchową do piosenki M. Jacksona. "Sonata" jest jedynym w gminie konstancińskiej a być może w powiecie piaseczyńskim zespołem młodzieżowym bardzo mocno zaangażowanym w potrzeby lokalnej społeczności i prowadzącym szeroko zakrojoną ( nie od święta ) akcję charytatywnych występów na rzecz ludzi upośledzonych umysłowo, starszych oraz dzieci chorych i niepełnosprawnych. Sonata tańczy:
 1. do muzyki współczesnej.
 2. do muzyki klasycznej.
Muzyka nowoczesna, elementy i taniec nowoczesny - traktowane są tu jako zabawa i etap przejściowy lub przygotowawczy do przygody z muzyką i tańcem klasycznym. Po drodze mamy formy tańca rewiowego czy standardów towarzyskich w konwencji formacji tanecznej.

Zapraszamy osoby które lubią się bawić, ale też są zdecydowane  i naprawdę ambitne.


***