Mam przyjemność przedstawić Państwu Studio  "Etiuda" oraz Zespół Tańca Artystycznego, którego jestem założycielką i właścicielem.
      Studio Rytmiki i Baletu powstało w roku 1980 i jest dynamicznie rozwijającym się przedsięwzięciem skierowanym na krzewienie wśród dzieci i młodzieży kultury tanecznej poprzez uprawianie różnych form tańca i kultury przekazu dla różnej pod względem przygotowania publiczności.

Komunikaty
 • Nauka prywatna w domu klienta:
 1. Podstawy techniki tańca klasycznego ( balet ).
 2. Podstawy techniki tańca towarzyskiego.
 3. Podstawy techniki tańca nowoczesnego.
Godziny przedpołudniowe. Telefon: 0-505-116-859
 • W dniach od 1 do 6 września 2011 r. w godz. 16 do 18 odbędą się zapisy do Zespołu "Etiuda" w Natolińskim Ośrodku Kultury.
 •  Zajęcia rozpoczynają się w środę 5 września zgodnie z harmonogramem w Natolinskim Ośrodku Kultury.
     Studio Rytmiki i Baletu "Etiuda" prowadzi nabór do najmłodszych grup tanecznych
         Zajęcia odbywają się następująco:
 1.   do  5 lat    poniedziałki środy     16,00 - 16,30
 2.   6 -  8 lat    wtorki  piątki              16,00 - 16,45
 3.   8 -10 lat    poniedziałki, środy   16,30 - 17,45
 4. 10 -12 lat    środy                          17,15 - 18,00,  piątki  16,45 - 17,30
     Przewidywana liczba osób w grupie: 15 - 18. W przypadku zamknięcia naboru do grupy uruchamiana jest lista rezerwowa.
     
      We wszystkich grupach prowadzone są ćwiczenia ( dostosowane do wieku ) wyrabiające, na bazie podstaw techniki baletowej, elastyczność całego ciała, siły  nóg, rąk, wzmacniające mięśnie grzbietu i brzucha, celem wypracowania właściwej sylwetki ( aplomb ), wyrabiające świadomość ruchu i orientację przestrzenną, oraz poczucie rytmu. W zależności od stopnia koncentracji - znaczna część  ćwiczeń ma formę zabawową, w pierwszych etapach nauki.
      W następnych etapach - wprowadzane jest ogólne utanecznienie, ze szczególnym uwzględnieniem pracy rąk i nóg, Podstawowe elementy i kroki taneczne są wprowadzane w połaczeniu z elemetarną wiedzą o budowie utworu muzycznego. Dla najmłodszych - na przykładach tańca ludowego i nowoczesnego, dla bardziej zaawansowanych  - tańca towarzyskiego. Poprzez stopniowe szkolenie pamięci ruchowej oraz pamięci wyrazu artystycznego grupy przechodzą do realizacji prostych układów tanecznych ( taniec nowoczesny ), etiud tanecznych, w oparciu o elementy tańca towarzyskiego  oraz form tańca rewiowego i towarzyskiego. Najstarsze stażem tancerki ( grupy koncertujące, do których nie ma naboru ) pracują nad układami do muzyki klasycznej w oprciu o poszerzone umiejętności z zakresu klasyki baletowej.
     Na przełomie lipca i sierpnia grupy starsze wyjeżdzają co roku na warsztaty taneczne ( 2 tygodnie ), połaczone z licznymi występami. Warsztaty poprzedzają występy w okresie wiosennym od kwietnia do czerwca.

    W roku szkolnym 2007 odbyły się następujące występy:

17 . 02 -- "Tańcowisko" PKiN
22 . 04 --  Przegląd wojewódzki Ursus
13 . 05 --  Akademia Pedagogiki Specjalnej ( 80 lecie Uczelni )
20 . 05 --  Majówka Konstancin
26 . 05 --  Mariensztat koncert "Etiuda dzieciom"
02 . 06 --  Chomiczówka
05 . 06 --  Sala Kongresowa koncert "Dzieci dzieciom"
09 . 06 --  Dni Kostancina
13 . 06 --   Natoliński Ośrodek Kultury
  
   Występy na obozie tanecznym:

27 . 07 --  Ustka deptak
28 . 07 --         - " -
29 . 07 --  Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
31 . 07 --  Międzynarodowe Targi Gdańsk
01 . 08 --  Igrzyska Polonijne Słupsk
02 . 08 --  Ustka deptak
03 . 08 --  Centrum Szkolenia marynarki Wojennej
             --   Łeba
04 . 08 --  Ustka - koncert  pożegnalny
05 . 08 --  Jarmark Dominikański Gdańsk

      Aktualnie dysponuję trzema ok. 20 osobowymi grupami dzieci i młodzieży od lat 3 do 16, roztańczonymi w oparciu o technikę tańca klasycznego oraz wykonującymi układy choreograficzne do opracowanych przeze mnie tańców.
 
W ramach Studia "Etiuda" funkcjonują:
 1. Zespół Estradowy "Etiuda" w skład którego wchodzą zaawansowane i dorosłe tancerki ( wiek 18 - 26 lat ) posiadające również bogaty program taneczny ( ok. 60 min ) oraz doświadczenie sceniczne ( teatry, kluby, estrady, imprezy masowe i kameralne ).
 2. Zespół Tańca Artystycznego "Etiuda" wyłoniony ze Studia Rytmiki i skupiający młodzież w wieku 11 - 17 lat. Jest to grupa taneczna posiadająca program taneczny na ok. 60 min. i od lat korcentująca w Warszawie i całym kraju.
 3.  Stiudia Rytmiki i Baletu dla najmłodszych.
 4. Zespół "Etiuda II" złożony z młodzeży niepełnosprawnej intelektualnie we współpracy z Polskim Towarzystwem na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo.
  W przypadku zainteresowania się zespołem w celach promocyjnych gotowa jestem wybrać wśród tych dzieci te, które najlepiej potrafią zaprezentować ubiory dziecięce, zabawki i inne wyroby Państwa firmy. Natomiast zasadniczy zakres mojej oferty obejmowałby przygotowanie autorskiej choreografii pokazu promocyjnego Państwa firmy ( z muzyką i konferansjerką oraz urozmaiconego występami zespołów dziecięcych ).

Również w celach promocyjnych - gotów jest do występów  Zespół "Etiuda"  ( grupa dorosłych tancerek ) z programem rewiowym i charakterestycznym.

 • Kankan
 • Zycie Paryskie
 • Dixieland
 • My Fair Lady
 • Dance Macabre
 • Salsa
 • Pantera
 • Rewia do popularnych melodii operetkowych.
 • Teńce cygańskie
 • Tańce rosyjskie
 • Taniec nowoczesny i inne
Wymieniony repertuar może funkcjonować zarówno na dużych estradach jak ikameralnych. Może też być dobrany w zależności od
charakteru i miejsca imprezy.
Dla skutecznej realizacji tych przedsięwzięć istotne znaczenie ma fakt, iż w roli dyspozycyjnego partnera gotów jest wystąpić Natoliński Dom Kultury dysponujący m. in. salą widowiskową na 250 miejsc oraz serwisem.
      Praktyka dowodzi że około dwustutysięczny Ursynów Natolin zamieszkały w większości przez dzieci i ludzi młodych jest dzielnicą szczególnie atrakcyjną dla producentów i handlowców.
      Ponadto dzięki wieloletnim kontaktom Zespół "Etiuda" posiada wyrobioną renomę. Dzięki temu występujemy z powodzeniem w centralnych miejscach naszego miasta jak Plac Zamkowy, Rynek Nowego Miasta, Mariensztat, Warszawskie Łazienki  Agrikola, PKiN oraz Teatry ( Nowy, Syrena,  Roma ).
Działania
   
 • wykonywanie tańców charakterystycznych
  • nowoczesne        
  • nowoczesne transkrypcje taneczne muzyki klasycznej        
  • rewiowe        
  • charakterystyczne        
 • dziesięcioletnia współpraca z władzami Gminy Centrum i Dzielnicy Śródmieście w ramach kształcenia muzycznego dzieci niepełnosprawnych oraz mieszkańców Warszawy w OKR przy ulicy Foksal 10 sponsorowanych przez takie formy jak: Procter & Gamble, Blikle, Hortex, HOOP, Campina, Fortuna
 • stworzony, organizowany i prowadzony przez Lidię Leszczyńską od roku 1993 coroczny Integracyjny Warszawski i Wojewódzki Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych  pod nazwą "Etiuda 93 - 2007".
Finały tych przeglądów odbywają się corocznie w czerwcu na estradzie przed Zamkiem  Królewskim i są sponsorowane przez Wydział Kultury Gminy Centrum oraz Wydział Kultury i Sportu Dzielnicy Śródmieście.
 • liczne pokazy w dziecięcych programach telewizyjnych: ABC - TV Polonia,Co jest grane - TV Polsat, relacje w programach WOT.
 • cykl koncertów estradowych "Etiuda-dzieciom" dla dzieci niepełnosprawnych realizowanych; na estradzie Teatru Starej Prochowni; w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu; w Ośrodku Rehabilitacji w Konstancinie sponsorowanych od wielu lat przez Gminę Centrum oraz Wydział Kultury Dzielnicy Śródmieście.
 • liczne pokazy i koncerty na czołowych warszawskich estradach w okresie wiosenno letnim oraz w Teatrze "Syrena", Polskim i "Roma" a także gościnnie udział w koncercie w Sali Kongresowej "A to Polska właśnie".
 • pełne koncerty podczas obozów szkoleniowych w kraju - m in. Zakopane, Międzynarodowy Festiwal "Święto Dzieci Gór" w Rabce  oraz za granicą, połączone z reklamą sponsorów zespołu.
 • do jednej z najbardziej udanych należała kilkuletnia współpraca z firmą BOSH,   dzięki której zespół wzbogacił się o nowe układy choreograficzne i kostiumy do tańców cygańskich i nowoczesnych.
 • w trakcie koncertów sponsorzy Zespołu umieszczani są na plakatach, zaznaczani są  w wypowiedziach konferansjerów, plakatach reklamowych, koszulkach.Można uzgodnić układ taneczny z uwzględnieniem scenografii i kostiumów reprezentujących sponsora.

Studio Rytmiki i Baletu "Etiuda"
      Kierowane jest przez pedagoga baletu o wieloletnim doświadczeniu artystycznym, założyciela i choreografa dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych zdobywających nagrody i wyróżnienia na licznych przeglądach.
   Lidia Leszczyńska jest założycielem, wieloletnim kierownikiem i choreografem zespołu Tańca Artystycznego "Warszawianka" Uniwersytetu Warszawskiego. Wyróżnione jest i cieszy się dużą popularnością u władz miasta Warszawy czego dowodem jest wieloletnia współpraca, która jest kontynuowana od 15 latStudio Rytmiki Baletu "Etiuda" 1993 - 2011 ***